Corona-Virüs dolayısıyla el ve yüz gibi açıkta kalan organlarımızın sürekli temizlenmesi, en az 20 saniye su ve sabunla yıkanması tüm sağlıkçılarımız tarafından sürekli hatırlatılıyor. Peki -hicab ederek söylüyorum- vücudunun 2/3’ü çıplak olarak gezenlerin el ve yüz dışındaki diğer organları virüs tarafından “bulaşılmaz” mı ilan edildi? Yani bu Covid-19 diğer çıplak organlara hiç bulamıyor mu! Bunu bir tarafa ve sağlıkçılara bırakalım…

Yaz geldi, çıplaklık ve müstehcen giyim yine had safhaya çıktı. Kollarda, sırtta, göğüste kadını erkeği dövmesi olanlar da dövmelerini teşhir etmeye başladılar. Zaten teşhir etmek olmasa niye DÖVME yaptırsın ki! Maksat teşhir!

Ancak bilmeliyiz ki

1) DÖVME YAPMAK DA YAPTIRMAK DA HARAMDIR.

2) DÖVME yapmak için alınan para, yaptırmak için verilen para HARAMDIR.

3) GEÇİCİ DÖVME suyun deriye temasına engel olduğu için GUSÜL ABDESTİ YOK DEMEKTİR. Boya tabakasıyla DÖVME yaptıranlar cünüb gezmektedirler.

4) İğne ile deri altına yapılan “KALICI DÖVME” denilen döğme ise suyun deriye temasına engel olmadığı için abdest ve gusüle engel değildir, ancak fıtratı bozmak, Allah’ın emaneti olan vücudun şeklini beğenmeyip dış müdahalede bulunmak olduğu için büyük bir haram ve günahtır.

5) Özentiye sebep olup başkalarının da döğme yaptırmasını teşvik etmek söz konusu olduğundan, DÖVMESİ OLAN BİRİNE BAKIP ÖZENEREK DÖVME YAPTIRANLARIN DA VEBALİ örnek olana da yazılır.

6) Kalıcı dövme yaptıranlar, eğer geri dönüşü olmayan bir yoldaysalar, pişman olup samimi Tevbe etmeli ve dövme olan organlarını kimseye göstermeyecek şekilde giyinmelidirler.

Bu hususlarda DİN İŞLERİ YÜKSEK KURULU KARARI olan fetvaları görsel olarak paylaşıyorum…

NOT: Bu paylaşım ve Kurul Fetvalarımız, “Ben Müslümanım” diyenler içindir. “İster cenabet gezer, ister hamile kalırım sanane!” diye sokaklarda ellerinde pankart taşıyanlar için değildir.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir